תכניות ליווי וסדנאות - כלים מעשיים לצוותי חינוך

תכנית מאושרת משרד החינוך- מערכת גפ"ן

מודל גפן נולד מהצורך וההבנה הבסיסית, כי על מנת לבצע שינוי מהותי בכיתה, אצל התלמיד ואצל הצוות החינוכי והחברתי יש להתייחס למכלול- התנהגות, הבנה הקוגניטיבית ורגש. רק כך השינוי יהיה מעמיק, איכותי ולאורך זמן!

התוכנית מקנה "ארגז כלים" לכל המעטפת התומכת בילד/ה  : הורים, אנשי חינוך ומטפלים מקצועיים ומאפשרת יצירת סינרגיה רב מקצועית הקריטית להצלחתם! מודל גפן מבוסס על ניסיון יישומי וידע מקצועי הנצבר במשך שנים רבות בקרב אנשי צוות מומחים ומיומנים בניתוח התנהגות בגיל הצעיר. התכניות של גפן מתמקדות במיומנויות חברתיות, קשיי התנהגות, שיתוף פעולה, עיבוד מידע ותקשורת בינאישית.

 

                                                              מגוון פעילויות גפן לצוותים חברתיים וחינוכיים נבנו מתוך מטרה אחת:

לטפח ולהעצים את הילד ואת מעטפת
הסביבה החברתית.

בתור מחנכים בגני הילדים, בתי הספר ומסגרות החינוך, אתם אלו שמעצבים את דור העתיד שלנו!

ההצלחות שלכם במערכת החינוך עם הילדים שקיבלתם לידיכם מעצבות את העתיד של כל אחד ואחת מהם.

זאת אחריות עצומה ולצד תחושת השליחות הגדולה, להיות מחנך זה לא דבר פשוט.
בעיות משמעת, מאבק תמידי להראות סמכות, עזרה לתלמידים עם קשיים רגשיים, עייפות ושחיקה אלו רק חלק מהאתגרים היומיומיים שהצוות החינוכי נדרש להתמודד איתם.

גם אחרי שנים רבות של לימודים והתנסויות במסגרת התואר,
מחנכים רבים מתקשים להתמודד עם המציאות המורכבת של בית הספר.

אנו מקיימות הדרכות ייעודיות ונותנות כלים מעשיים לצוותי חינוך כדי שיוכלו לשמור על תשומת הלב של הכיתה, להגיע לכל ילד בכיתה ולעזור לו להתקדם, בצורה מכובדת ומכבדת.

ליווי מורים:

כלים למורים בתחילת הדרך

מורים בתחילת דרכם יכולים להתקשות בבניית מערך שיעור, ביסוס סמכות מול התלמידים, התמודדות עם בעיות התנהגות ושילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בכיתה.

תכניות מיוחדות לכיתות עם מגוון של בעיות התנהגות

בניית תוכנית אפקטיבית להתמודדות עם קשיי התנהגות שונים במסגרות חינוכיות בהן יש מספר ילדים עם בעיות התנהגות שמפריעות לסדר היום הכללי.

בניית פרוטוקול בית ספרי לטיפול בקשיים התנהגותיים, חברתיים ורגשיים

מתן מענה מקיף וחיובי לצוות הניהולי של בית הספר, סיוע בבניית מטרות ערכיות  ויצירת "ארגז כלים" לאיתור ומניעה של קשיים העולים מהשטח ביום יום.

קבוצות חברתיות:

סדנא כיתתית למיומנויות חברתיות

הסדנא מועברת לכל הכיתה ומתמקדת בהקניית ושיפור מיומנויות חברתיות (כבוד הדדי, חרדה, חיזוק ביטחון עצמי ועוד) ובחיזוק כישורי מנהיגות (משא ומתן, הקשבה, העברת מסרים ועוד).

קבוצות אינטימיות לילדים עם קשיים התנהגותיים חברתיים ורגשיים

בכיתה ישנם ילדים רבים שחווים קשיים רגשיים, אקדמאיים והתנהגותיים, אשר מקשים על קיום סדר יום תקין שלהם ושל סביבתם ומשפיעים על ילדים נוספים במסגרת. צוות בית הספר בוחר מספר ילדים מכיתות שונות אשר להם פרופיל דומה, הקבוצה נפגשת אחת לשבוע עם מנחה של גפן העובדת עם הילדים על המיומנויות הנבחרות. 

 

סדנת מיומנויות חברתיות

לאחר שנים רבות של ניסיון בליווי פרטי של יחידים וקבוצות עם קשיים בהבנה, ויסות ופתרונות בסיטואציות חברתיות, החלטנו לשתף את צוותי בית הספר בניסיון ובידע שלנו .במהלך הסדנא נתמקד בילדים הסובלים מקשיים במיומנויות חברתיות אשר באות לידי ביטוי בחוסר פרופורציה בתגובות לסיטואציות שונות, קושי במשא ומתן ופשרה, תגובות אלימות או התבודדות. במסגרת הסדנא הצוותים החינוכיים יקבלו כלים לזיהוי ממה נובעים בעיות התנהגות, להבין את ההבדלים בין בעיית התנהגות לקושי אמיתי, וכמובן כיצד ניתן לעבוד ולטפל בילדים הללו ביחידים ובקבוצות.

הסדנה מתקיימת בארבעה מפגשים

סדנת התמודדות עם ילדים עם קשיי קשב, ריכוז, ויסות ועוד 

סדנה למורים בחינוך הממלכתי ובחינוך המיוחד להתמודדות נכונה וחיובית עם ילדים מאובחנים במסגרת החינוכית.

הסדנה מתקיימת בארבעה מפגשים

סדנת אסטרטגיות ניהול כיתה

בסדנת גפן לניהול כיתה נענה על כל השאלות האלה ועוד שאלות רבות שמעסיקות מורים רבים.

בסדנה יינתנו כלים למורים ולצוותים חינוכיים להתמודדות עם בעיות התנהגות במסגרות החינוך בלמידה פרונטלית ולמידה מרחוק

הסדנה מתקיימת בארבעה מפגשים

מעוניינים בהשתלמות עבור הצוות החינוכי שלכם?

הירשמו לשיחת ייעוץ חינם!